WULKANIZACJA I WYMIANA OPON

W każdym samochodzie ważna jest przyczepność na drodze oraz komfort jazdy, dlatego w sezonie letnim i zimowym używamy zupełnie innego rodzaju ogumienia.

Okres letni – producent ogumienia zazwyczaj podaje, że „opony letnie” powinny być użytkowane gdy temperatura zewnętrzna nie spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Opony te charakteryzują się większym bieżnikiem i o mniejszej liczbie nacięć tak, aby mogły w większym stopniu odprowadzać wodę. Są wykonane z dużo twardszej gumy (w przeciwieństwie do opon zimowych), ponieważ w temperaturach zewnętrznych powyżej 30 stopni Celsjusza muszą zachowywać swoją właściwą plastyczność co oznacza, że muszą utrzymywać bardzo dobrą przyczepność w temp. pomiędzy 30-50 stopni Celsjusza (do takich temperatur może rozgrzewać się asfalt w sezonie letnim)

Okres zimowy – w okresie zimowym należy używać „opony zimowej” gdy temperatura zewnętrzna spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Opony te posiadają bieżnik z większą ilością nacięć co pomaga w szybkim odprowadzaniem śniegu. Dodatkowo są wykonane z gumy o miększej strukturze. Opona wykonana z miększej gumy szybciej nagrzewa się w niskich temperaturach co gwarantuje dobrą przyczepność.

Posiadamy urządzenie potrzebne do wymiany opon, a także wyważania kół.

Oferujemy Państwu wymianę opon w samochodach osobowych jak i dostawczych. Naszym atutem jest to, iż wystarczy się umówić nawet z kilku godzinnym wyprzedzeniem.

Skontaktuj się z naszym serwisantem i umów się na naprawę:
Jacek Pawluczuk
Tel. (32) 251-24-41 lub (32)202-44-11
jacek.pawluczuk@dybicar.pl

 

SERWIS UKŁADU KLIMATYZACJI

W układzie klimatyzacji panują bardzo niskie temperatury. W takich warunkach doskonale rozwijają się bakterie (m.in. grzyb, pleśń) Zaniedbanie układu klimatyzacji nie tylko spowoduję słabszą efektywność działania klimatyzacji, ale także źle może wpłynąć na nasze zdrowie.

Bardzo wiele osób bagatelizuje co roczne czyszczenie klimatyzacji (Serwis klimatyzacji powinno wykonywać się przynajmniej raz do roku na wiosnę)

W naszym serwisie można wykonać kompleksową obsługę klimatyzacji poprzez podłączenia maszyny, uzupełnienie pełnowartościowego czynnika, sprawdzenie szczelności oraz odgrzybienie metodą ozonowania. Aby efekt był zadowalający zalecamy (jak każdy producent samochodu) wraz z czyszczeniem klimatyzacji wymianę filtra kabinowego. Gdyż powietrzne zasysane z zewnątrz do samochodu jako pierwsze przechodzi właśnie przez ten filtr. Proszę pamiętać również o tym, że zbyt mocno zabrudzony filtr przeciw pyłkowy (potoczne nazewnictwo filtra kabinowego) może prowadzić do przedostawania się do kabiny zabrudzonego powietrza i rozpylania się zanieczyszczeń oraz zmniejszenie siły nadmuchu.

Skontaktuj się z naszym serwisantem i umów się na naprawę:
Jacek Pawluczuk
Tel. (32) 251-24-41 lub (32)202-44-11
jacek.pawluczuk@dybicar.pl

DYBICAR AUTO SERWIS


tel: +48 (32)-251-24-41
+48-(32)-202-44-11

tel/fax: +48-(32)-205-26-40

 

POMOC DROGOWA 24H/7: 605-217-112


ul. Załęska Hałda 4a
40- 813 Katowice
  e-mail: biuro@dybicar.pl