USŁUGI

  • DIAGNOSTYKA, MECHANIKA, ELEKTROMECHANIKA
  • Diagnostyka komputerowa,
  • Wymiana elementów układu zawieszenia,
  • Wymiana elementów układu hamulcowego,
  • Serwis olejowy / przeglądy,
  • Wymiana rozrządu (wymiana rozrządu z pompą wody, regulacja rozrządu łańcuchowego),
  • Wymiana wtryskiwaczy w silniku Diesla,
  • Wymiana sprzęgła, koła dwumasowego,
  • Wymiana oleju w skrzyni biegów,
  • Wymiana płynów eksploatacyjnych (płynu chłodniczego, wspomagania, hamulcowego)
Skontaktuj się z naszym serwisantem i umów się na naprawę:
Jacek Pawluczuk
Tel. (32) 251-24-41 lub (32)202-44-11
jacek.pawluczuk@dybicar.pl

a) Geometria kół

Ze względu na złą jakość Polskich dróg często dochodzi do zmian w ustawieniu geometrii kół co wiąże się z przysłowiowym ”ściąganiem” samochodu w lewą bądź prawą stronę przy przyśpieszaniu lub hamowaniu. Również objawia się to nie właściwą pozycją kierownicy, tzw. krzywa kierownica. W najgorszym przypadku nie właściwie ustawiona geometria kół może prowadzić do nadmiernego zużywania się opon, jak i również nie regularnego, tzn. opona prawa będzie zużywała się szybciej a zarazem inaczej niż opona lewa.

Oferujemy Państwu usługę ustawienia geometrii kół (zbieżności) na laserowym urządzeniu renomowanej firmy Jean Bean.

Po każdym ustawieniu geometrii otrzymają Państwo wydruk z urządzenia, pokazujący różnicę przed i po wykonaniu czynności.

Skontaktuj się z naszym serwisantem i umów się na naprawę:
Jacek Pawluczuk
Tel. (32) 251-24-41 lub (32)202-44-11
jacek.pawluczuk@dybicar.pl

b) WULKANIZACJA I WYMIANA OPON

W każdym samochodzie ważna jest przyczepność na drodze oraz komfort jazdy, dlatego w sezonie letnim i zimowym używamy zupełnie innego rodzaju ogumienia.
I. Okres letni – producent ogumienia zazwyczaj podaje, że „opony letnie” powinny być użytkowane gdy temperatura zewnętrzna nie spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Opony te charakteryzują się większym bieżnikiem i o mniejszej liczbie nacięć tak, aby mogły w większym stopniu odprowadzać wodę. Są wykonane z dużo twardszej gumy (w przeciwieństwie do opon zimowych), ponieważ w temperaturach zewnętrznych powyżej 30 stopni Celsjusza muszą zachowywać swoją właściwą plastyczność co oznacza, że muszą utrzymywać bardzo dobrą przyczepność w temp. pomiędzy 30-50 stopni Celsjusza (do takich temperatur może rozgrzewać się asfalt w sezonie letnim)
II. Okres zimowy – w okresie zimowym należy używać „opony zimowej” gdy temperatura zewnętrzna spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Opony te posiadają bieżnik z większą ilością nacięć co pomaga w szybkim odprowadzaniem śniegu. Dodatkowo są wykonane z gumy o miększej strukturze. Opona wykonana z miększej gumy szybciej nagrzewa się w niskich temperaturach co gwarantuje dobrą przyczepność.
Posiadamy urządzenie potrzebne do wymiany opon, a także wyważania kół.
Oferujemy Państwu wymianę opon w samochodach osobowych jak i dostawczych. Naszym atutem jest to, iż wystarczy się umówić nawet z kilku godzinnym wyprzedzeniem.

Skontaktuj się z naszym serwisantem i umów się na naprawę:
Jacek Pawluczuk
Tel. (32) 251-24-41 lub (32)202-44-11
jacek.pawluczuk@dybicar.pl

c) Serwis układu klimatyzacji

W układzie klimatyzacji panują bardzo niskie temperatury. W takich warunkach doskonale rozwijają się bakterie (m.in. grzyb, pleśń) Zaniedbanie układu klimatyzacji nie tylko spowoduję słabszą efektywność działania klimatyzacji, ale także źle może wpłynąć na nasze zdrowie.
Bardzo wiele osób bagatelizuje co roczne czyszczenie klimatyzacji (Serwis klimatyzacji powinno wykonywać się przynajmniej raz do roku na wiosnę)
W naszym serwisie można wykonać kompleksową obsługę klimatyzacji poprzez podłączenia maszyny, uzupełnienie pełnowartościowego czynnika, sprawdzenie szczelności oraz odgrzybienie metodą ozonowania. Aby efekt był zadowalający zalecamy (jak każdy producent samochodu) wraz z czyszczeniem klimatyzacji wymianę filtra kabinowego. Gdyż powietrzne zasysane z zewnątrz do samochodu jako pierwsze przechodzi właśnie przez ten filtr. Proszę pamiętać również o tym, że zbyt mocno zabrudzony filtr przeciw pyłkowy (potoczne nazewnictwo filtra kabinowego) może prowadzić

Skontaktuj się z naszym serwisantem i umów się na naprawę:
Jacek Pawluczuk
Tel. (32) 251-24-41 lub (32)202-44-11
jacek.pawluczuk@dybicar.pl

d) Blacharstwo i Lakiernictwo

Każdy z nas, kierowców zdaję sobie z sprawę, że naprawy, które wymagają ingerencji w fabrycznie zgrzaną przez producenta karoserie samochodu należą do tych przy których należy poświęcić dużo uwagi oraz postępować zgodnie z zaleceniami fabrycznymi.
Nasza firma wyposażona jest w pomieszczenie blacharskie dla dwóch samochodów. Posiadamy dwie tzw. laserowe ramy naprawcze służące do precyzyjnych pomiarów i napraw blacharskich karoserii. Jest to bardzo ważne gdyż jest to jedyny sposób aby prawidłowo i zgodnie z zaleceniami producenta wykonać naprawę blacharską.

Do lakierowania karoserii posiadamy dwa stanowiska:
Przygotowawcze – samochód po naprawie blacharskiej trafia do tego pomieszczenia gdzie przygotowuje się nadwozie do nałożenia powłoki lakierniczej
Komora lakiernicza (bezpyłowa) – jest to pomieszczenie bardzo czyste, z recyrkulacją filtrowanego powietrza oraz niezależnym układem ogrzewania i chłodzenia. Samochód przygotowany do nałożenia warstwy lakieru wstawiany jest do tego pomieszczenie z którego po dwóch godzinach wyjeżdża już polakierowany. Karoseria samochodu jest w bardzo krótkim czasie nagrzewana do temperatury powyżej 60 stopni Celsjusza a następnie chłodzona w celu utwardzenia warstwy lakieru. Jest to jedyna poprawna metoda, aby lakier naniesiony na karoserie pozostał trwały na wiele lat.

Skontaktuj się z naszym serwisantem i umów się na naprawę:
Dominik Krybuś
Tel. (32) 251-24-41 lub (32)202-44-11
dominik.krybus@dybicar.pl

 

e) Pomoc drogowa 24h: 605-217-112

Jesteśmy w posiadaniu czterech pojazdów pomocy drogowej, nasza oferta holowania na drodze obejmuje:
Holowanie samochodów osobowych, dostawczych, kontenerów, itp.
Holowanie maszyn specjalistycznych, np. budowlanych, zakładowych (wózki widłowe), itp.
Wymiana ogumienia na drodze, w miejscu zdarzenia
Usuwanie awarii / usterek na drodze, w miejscu zdarzenia
Podstawianie samochodów zastępczych na miejsce zdarzenia w momencie holowania samochodu klienta
Jesteśmy licencjonowanych przewoźnikiem. Świadczymy usługi holowania dla wielu firm ubezpieczeniowych tj. PZU POMOC, PZM, Warta, Europe Assistance w kraju jak i również za granicą.
Nasz zróżnicowany sprzęt pozwala na holowanie w każdych warunkach m in. parkingi podziemne. Usługa dostępna 24h/7.

W razie potrzeby pomocy skontaktuj się z nami:
Telefon alarmowy: 605 – 217 – 112

f) Likwidacja szkód komunikacyjnych
Jeśli twój samochód uczestniczył w kolizji drogowej i wymaga naprawy zgłoś się do nas. W naszym biurze przez dział likwidacji szkódbędzie zgłoszona szkoda komunikacyjna i zostaną umówione oględziny samochodu, następnie jako sieć naprawcza wykonamy dla Państwa naprawę. Poprzez nasze doświadczenie zapewniamy proces naprawy poprzez najlepsze technologie. Na co otrzymują Państwo gwarancję
Likwidujemy szkody komunikacyjne powstałe na sutek kolizji z innym pojazdem (typowa stłuczka – uszkodzenie karoserii samochodu) lub szkody mechaniczne które uszkodziły nie tylko elementy blacharskie lecz inne podzespoły tj. Opona, felga, układ zawieszenie, itp.

Nasi partnerzy to firmy ubezpieczeniowe dla których świadczymy usługi likwidacji szkód komunikacyjnych, tj. PZU POMOC, PZM, Warta, LINK4 i inne.

Skontaktuj się z naszym działem likwidacji szkód umów się na naprawę:
Dominik Krybuś
Tel. (32) 251-24-41 lub (32)202-44-11
dominik.krybus@dybicar.pl

g) Wynajem samochodów
Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem wynajmującym samochody dla klientów przez firmę PZU POMOC, również dodatkowo możemy wynajmować pojazdy dla klientów naszego serwisu.
Posiadamy cztery klasy samochodów do wypożyczenia:
KLASA A – małe samochody miejskie (np. Fiat Panda)
KLASA B – średnie samochody miejskie (np. Fiat Punto)
KLASA C – samochody typu compact / hatchback (np. Fiat Bravo, Ford Focus, Opel Astra)
SAMOCHODY DOSTAWCZE – zabudowa blaszaną
Wiek wypożyczanych samochodów nie przekracza 5 lat. Są dobrze wyposażone oraz zawierają podstawowe urządzenia zapewniające bezpieczną i komfortową podróż.

Anna Żyłka
Tel. 607-605-587
anna.zylka@dybicar.pl
h) Samochody dostawcze – używane
Zajmujemy się sprzedażą samochodów używanych dostawczych. Są to pojazdy z różnym zabudowami: blaszane, kontenery (również z windą), plandeki, itp.
Każdy przez nas sprzedawany samochód posiada komplet dokumentów, kluczyków oraz kompletną historię przeglądów serwisowych.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta każdy samochód wystawiony na sprzedaż jest gruntownie sprawdzany przez naszą firmę. Sprawdzamy dokładnie stan techniczny, wymieniane są zużyte elementy, następnie pojazd jest bardzo dokładnie myty i czyszczony.Kupujący otrzymuje samochód w pełni sprawny i gotowy do jazdy – do wykonywania swojej pracy. Dodatkowo klient otrzymuję rękojmie na kupowany samochód.